Izvor: B92, 01.Mar.2011, 18:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mas: Jagma Nemaca da ulažu u Srbiju
Kopaonik -- Ambasador Nemačke u Srbiji Volfram Mas kaže da se kod ulagača, uključujući i nemačke, značajno povećava interes za Srbiju kao investicionu destinaciju.
On navodi da je u zemlji već tri i po godine i da nikada nije video tako aktivan interes nemačkih kompanija za ulaganja u Srbiju kao u prethodnih šest do devet meseci.
Mas je ukazao da nemačka ulaganja u Srbiju nisu pretežno usmerena na velike kompanije, već pre svega na mala i srednja preduzeća od >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 50 do nekoliko stotina radnih mesta.
On je naveo da je zadovoljan time jer nemačko iskustvo pokazuje da su mala i srednja preduzeća kičma privrede te zemlje, te da je 80 odsto radnih mesta u Nemačkoj u tim preduzećima.
Govoreći o mogućoj investiciji "Dojče Telekoma" u "Telekom Srbije", on je istakao da se radi o čisto poslovnoj odluci i da će, ukoliko se interesi dve kompanije poklope, dogovor biti postignut.















