Izvor: S media, 23.Mar.2011, 17:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Manja putarina za kombi prevoznike
Udruženje vlasnika kombi vozila i prevoznika saopštilo je danas da je postiglo dogovor sa "Putevima Srbije" da se na prvoj sednici Upravnog odbora donese odluka o novom načinu naplate putarine za laka teretna vozila.
Vozila koja imaju manju visinu od tri metra i manju ukupnu masu od tri i po tone trebalo bi da budu svrstana iz treće u drugu klasu.
Na taj način troškovi putarine za sva vozila koja ispune ove uslove, bili bi značajno smanjeni, a dogovoreni >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << rok za smanjenje putarina je 30 do 45 dana.
Mrkonjić sprečio protest prevoznika
To udruženje je navelo da je dobilo zvanično obaveštenje Skupštine Srbije u kome je navedeno da je rasprava o Zakonu o korišćenju, upotrebi i nošenju dobara završena bez podnetih amandmana koji su predvidjali da i kombi prevoznici plaćaju veći porez.
Udruženje se zahvalilo resornom ministru Milutinu Mrkonjiću na saradnji oko ukidanja poreza na luksuz za kombi vozila.
Glasanje o zakonu, navodi udruženje, trebalo bi da bude u narednih 10 do 15 dana.
Tanjug








