Magarci-novi prevoz za đačke torbe

Izvor: S media, 05.Mar.2010, 14:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Magarci-novi prevoz za đačke torbe

Učenici jedne osnovne škole u Italiji više neće morati sami da nose svoje preteške djačke torbe od kuće do škole jer su taj zadatak preuzeli magarci.

Ova simpatična akcija pokrenuta je u okviru promocije lokalnog poljoprivrednog sajma, ali se učenicima škole u mestu Godega Sant'Urbano, na severu Italije, toliko dopala da se razmišlja da se ona zadrži do kraja školske godine.

Magarice Djudita, Lejdi, Romina i Djuljeta već nekoliko dana nose na smenu djačke >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << torbe na veliku radost mališana, prenosi Ansa.

"Zbog entuzijazma koji deca pokazuju za ovu akciju razmišljamo da uvedemo stalni 'magareći' prevoz djačkih torbi", kazao je jedan opštinski predstavnik, dodajući da bi deca sigurno tada rado išla u školu.

Na ovogodišnjem sajmu, koji počinje sutra, magarci će imati počasno mesto. Posetioci će moći da vide oko 200 primeraka ove domaće životinje iz Italije i inostranstva.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.