Izvor: B92, 14.Jul.2008, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
MOL daje ponudu za kompaniju INA
Zagreb -- Mađarski MOL je objavio da će u roku od 30 dana dati javnu ponudu za preuzimanje hrvatske kompanije INA.
Zbog objave MOL-a, nakratko obustavljeno trgovanje na berzi u Zagrebu
MOL je nastupio kao ponuđač koji je povezan sa većinskim vlasnikom kompanije INA Vladom Republike Hrvatske i najavljuje javnu ponudu za sve ostale deonice. MOL i država imaju zajedno 69,84 posto glasova na glavnoj skupštini, a MOL je zainteresiran za preuzimanje i preostalih 30,16 >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << procenata kompanije.
Ovakva ponuda ostavlja mogućnost i za realizaciju najavljenog „swapa" deonica između MOL-a i Vladem jer MOL ne nudi otkup i Vladinog udela od 44,84 posto. MOL, inače, trenutno poseduje 25 odsto plus jednu deonicu hrvatske kompanije.
Hrvatska agencija za nadzor finansijskih usluga (HANFA) je potvrdila da je primila dopis pravnih zastupnika MOL-a kojim je obaveštena o nameri objavljivanja ponude za preuzimanje. Zbog te objave privremeno je bila zaustavljena i trgovina na Zagrebačkoj berzi.
Prema nekom procenama, mađarskoj kompaniji bi za preuzimanje 31 odsto udela u kompaniji INA moglo da bude potrebno najmanje milijardu evra.
Hrvatska: Mol će objaviti javnu ponudu za akcije Ine
Izvor: Kurir, 15.Jul.2008, 13:37
ZAGREB, 15. jula 2008. (Beta) - Mađarska naftna kompanija Mol namerava da objavi javnu ponudu za preko 30 odsto akcija hrvatske Ine. Javna ponuda će biti objavljena za sve akcije industrije nafte Ina koje nisu u vlasništvu Mola, niti su trenutno predmet aktivnosti Republike Hrvatske, ističe se u...




