Izvor: B92, 19.Apr.2022, 15:20
MMF objavio prognoze za Srbiju
Vašington -- Međunarodni monetarni fond predviđa rast bruto domaćeg proizvoda Srbije od 3,5 odsto za ovu godinu i rast od 4,0 procenata za 2023.
Inače, ova finansijska institucija smanjila je prognozu globalnog rasta na 3,6 posto za 2022. i 2023. godinu, što je za 0,8 procentnih poena, odnosno za 0,2 procentna poena manje, respektivno, nego što je predviđao u januaru.
Uskoro opširnije...
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
MMF smanjio projekciju privrednog rasta Srbije
Izvor: Danas, 19.Apr.2022
Međunarodni monetarni fond je objavio aprilske izglede za svetsku ekonomiju i oni ne izgledaju dobro. Svetska privreda u ovoj godini će prema aprilskim projekcijama rasti po stopi od 3,6 odsto, u odnosu na prošlogodišnjih 6,1 odsto.









