MMF:Javna potrošnja se ne sme povećavati

Izvor: Blic, 18.Feb.2011, 18:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MMF:Javna potrošnja se ne sme povećavati

Misija Međunarodnog monetarnog fonda ponudila je srpskom pregovaračkom timu da se postojeći aranžman produži za devet meseci ili da se sklopi novi aranžman na mnogo duži rok, rečeno je Tanjugu u pregovaračkom timu.

Aranžman bi bio sa novim elementima reformi javnog sektora, a sporazum s MMF-om ostao bi obaveza i za narednu vladu Srbije.

Kako je Tanjugu rečeno, MMF u razgovorima u okviru sedme revizije aranžmana i dalje insistira na nastavku reformi penzionih >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << zakona i strukturnim reformama u javnim preduzećima.

Takodje, MMF je ponovio da se ne sme povećavati javna potrošnja, što bi dovelo do probijanja budžetskih okvira za 2011. godinu i upozorio da se mora voditi računa da zaposleni sa najnižim primanjima ne smeju više biti žrtve reformi, jer su dovedeni do donje granice izdržljivosti.

Posle nekoliko susreta ove nedelje, zvaničnici Vlade Srbije u načelu su se založili za nastavak saradnje s MMF-om, a guverner Dejan Šoškić smatra da bi trebalo sklopiti aranžman iz predostrožnosti, bez dodatnog zaduživanja.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.