Izvor: Blic, 04.Jul.2009, 09:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ljudi u crnom

Jednog sam se dana u kolima obreo nadomak banke. Kombi i automobil sa nečim napisanim preko vrata i sa neuključenim svetlom na krovu zaposeli su raskrsnicu: momci u crnim strukiranim uniformama, naoružani i ulepšani kod istog brice, natenane nešto utovaruju ili istovaruju...

Protivno slavnom beogradskom običaju da se trubi na sve i svakoga, niko iza mene ne pipa sirenu: naša kolona tiha je i smerna kao da smo naišli na sprovod pa stali pogasiv motore"

Kad mi se i drugi >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << put upalilo zeleno provezao sam se između dva službena vozila, momci su bili iznenađeni drskošću vozača tako starih kola, u magnovenju (kao posledici urođ. moje plašljivosti) i potom u ogledalu video sam njihova uvređena lica, jedan je čak stavio ruku na službenu futrolu, šta je, hoćeš da mi pucaš u gume ili možda i u sam potiljak?! Tu si da novac čuvaš od pljačkaša (šta je pljačka banke naspram njenog osnivanja! B.B.), nisam ta vrsta razbojnika i nemam prema vama nikakvu obavezu! Kad bi se, okuraženi mojim svetlim premda nepromišljenim primerom, za mnom zaputili i ostali civili, da građanskom neposlušnošću pokažemo šta mislimo o ljudim u crnom; ništa od toga, tu gde sam se ja provukao narušivši njihov vazdušni prostor, stoji darker u poluborbenom stavu"

Ko ste vi, braćo u crnom, ko je vaše poslodavce opunomoćio da na krovove kola montiraju preteća svetla, šta su meni Urban Guard Union, Mobile Guard, Mobile 4 Securicor, Sigurnost Vračar?! Nisam istinabog nikad video da su uključili skalameriju nakačenu na krov, nisu išli kroz crveno, ali čemu sva ta parada služi?! Da obezbedi strahopoštovanje pešaka i vozača koji na kolima nemaju ništa nalik na šerifovu limuzinu?...

Ne znam kako na ta vozila, zovimo ih sigurnosnim (ili sigurnonosnim, po uzoru na reč «bezbedonosni», ko li to izmisli i ostade živ!) gleda policija: kao ratni veteran na balavca koji u military shop-u kupi maskirnu uniformu i onaj pripijeni zeleni džemper sa ojačanim laktovima?

Priznajem samo hitnu pomoć, vatrogasce i policiju. Ne priznajem svečanu kolonu, vozila pod pratnjom, Sigurnost Vračar, Sigurnost Kaluđerica (možda je ima, samo nije još legalizovana), Bezbednost Palilula, sve bi to bilo ukinuto da se ja pitam, kao i privilegije diplomatskih vozila" Niko od potonjih ne radi ništa hitno ni toliko uzvišeno da bi remetio saobraćaj, ali šta ću kad se od liberte, egalite, fraternite kod nas primilo samo ovo poslednje, koje ja ne bih ni stavio u revolucionarni slogan da sam kojim slučajem bio u tamočnjem agitpropu!

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.