Lauda prodaje udeo u Flaj Nikiju?

Izvor: B92, 17.Feb.2010, 09:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lauda prodaje udeo u "Flaj Nikiju"?

Beč -- Većinski vlasnik austrijske aviokompanije "FlajNiki", koja odnedavno leti iz Beča za Beograd, Niki Lauda planira da proda deo svoje kompanije.

Lauda će vest o prodaji udela saopštiti u četvrtak, u okviru konferencije za štampu posvećene bilansu kompanije, najavio je dnevnik.

Lauda je bečkom listu Esterajh potvrdio da će u četvrtak "imati važno saopštenje", ali nije želeo ni da potvrdi, ni da demantuje vest o prodaji, već je jedino demantovao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da će se povući iz biznisa avioprevoznika.

Drugi austrijski listovi ističu da Lauda ne prodaje sav svoj udeo, već da se radi o dokapitalizaciji kompanije za 24 do 49 odsto.

Bečki dnevnik Kurir tvrdi da će Lauda, prodajom jednog dela deonica, uvesti dodatnog vlasnika u strukture "FlajNikija", kako bi se ta kompanija još uspešnije borila protiv konkurenta i realizovala cilj da preuzme deo tržišta koje je do skoro držao Skajjurop.

Kao mogućeg budućeg vlasnika udela u "FlajNikiju", Esterajh pominje dosadašnjeg partnera austrijske kompanije "Er Berlin".

Podsetimo, lou-kost aviokompanija "Flajniki" od početka februara nudi letove iz Beča za Beograd po ceni već od 29 evra.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.