Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Dec.2016, 17:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LSV: Vlast ne poštuje Ustav
Ni osam godina od poslednjeg roka nije donet Zakon o finansiranju Vojvodine, upozorila je danas Liga socijaldemokrata Vojvodine (LSV).
Taj zakon pođednako nije bio prioritet ni Demokratskoj stranci, niti Srpskoj naprednoj stranci u protekle četiri godine na vlasti, ukazuje LSV.
Kako ocenjuje, to pokazuje da ko god je na vlasti na nivou republike nema volju da sprovede svoju ustavnu obavezu i da na zakonit način reguliše finansiranje AP Vojvodine.
Liga podseća >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << da je Platforma za izradu zakona o finansiranju Vojvodine, koju je donela Skupština Vojvodine pre tri godine i dalje na snazi, jer je nova koalicija nije stavila van snage.
Platformom su predviđeni i izvorni prihodi, ali i decentralizacija Poreske uprave Srbije kao način da se uredi prikupljanje poreza u Vojvodini i finansiranje nadležnosti pokrajine u skladu sa Ustavom, navedeno je u saopštenju.
I dalje LSV navodi da je potrebno imati izvorne prihode u skladu sa Ustavom i utvrditi procent učešća u porezima koji se skupljaju na teritoriji pokrajine.
LSV traži od Vlade Vojvodine da predloži novu platformu, ako se ne slaže sa postojećom.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...







