Kviz Klikni bezbedno počinje sutra

Izvor: S media, 21.Mar.2010, 15:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kviz "Klikni bezbedno" počinje sutra

Nagradni on-lajn kviz "Klikni bezbedno", namenjen učenicima osnovnih škola u Srbiji, koji će na taj način steći osnovna znanja o bezbednom ponašanju na Internetu, počinje sutra, najavilo je Ministarstvo za telekomunikacije i informaciono društvo.

Na kraju svake sedmice biće dodeljene nagrade, a da bi jedna škola osvojila lap top ili projektor neophodno je da ima najbolji rezultat, odnosno najveći broj bodova u odnosu na druge osnovne škole.

Broj bodova podeljen >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << brojem učenika koji su rešili kviz predstavlja rezultat koji jedna škola ostvari u toku nagradne nedelje.

Ministarka za telekomunikacije i informaciono društvo Jasna Matić objasnila je da su sva pitanja koja se zaokružuju dobijena metodom slučajnog uzorka.

"Ponudjeni odgovori su, takodje, odabrani metodom slučajnog uzorka, tako da se ne može desiti da se dva puta ponovi ista kombinacija pitanja i odgovora", istakla je ranije Matićeva.

Prema njenim rečima, čitav projekat se odvija uz pomoć telekomunikacionih operatora Telekoma, Telenora i Vip-a, kao i uz podršku PTT Srbije, koji će do kraja nedelje poslati razglednice sa obaveštenjima o detaljima i propozicijama kviza na sve osnovne škole u Srbiji.



"U razglednicama ćemo zamoliti direktore škola da razredne starešine u svim odeljenjima pročitaju našu poruku i pozovu decu da učestvuju u kvizu",
rekla je ona i dodala da je cilj da se što veći broj dece animira i nauči pravila bezbednog ponašanja na Internetu.

Matićeva je dodala da će u okviru ove akcije podeliti 15 lap-topova i projektora, a da se slične aktivnosti planiraju i za sledeću školsku godinu.

Prema njenim rečima, ovogodišnja kampanja "Klikni bezbedno" ima dve komponente od kojih se jedna direktno odnosi na decu, dok je druga usmerena na rad sa pedagoškim i psihološkim službama, kao i savetima roditelja osnovnih škola za koje se održavaju seminari.

Nastavak na S media...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Kviz za osnovce "Klikni bezbedno"

Izvor: B92, 22.Mar.2010, 12:25

Beograd -- Novi nagradni onlajn kviz "Klikni bezbedno" namenjen je osnovcima koji će na taj način steći osnovna znanja o bezbednom ponašanju na Internetu... Na kraju svake sedmice biće dodeljene nagrade, a da bi jedna škola osvojila laptop ili projektor neophodno je da ima najbolji rezultat, odnosno...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.