Izvor: B92, 05.Avg.2014, 16:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Krunski dokaz preporoda Portugalije
Početkom prošle godine, stopa nezaposlenosti u Portugaliji je bila na 17,5 odsto, ali je otada znatno pala, zahvaljujući dubokim reformama koje je sprovela vlada u Lisabonu i izlasku te zemlje iz međunarodnog paketa pomoći, prenela je agencija Frans pres.
Još jedan važan pokazatelj je da je broj zaposlenih u Portugaliji porastao i to za dva odsto na kvartalnom nivou.
Zvanični Lisabon je u maju izašao iz programa pomoći dobijenog od Evropske unije i Međunarodnog monetarnog fonda, osvajajući ponovo poverenje investitora na tržištu obveznica i dobijajući tako mogućnost da se iznova samostalno finansira.
Portugal oborio stopu nezaposlenosti
Izvor: Capital.ba, 05.Avg.2014
LISABON, Stopa nezaposlenosti u Portugalu je u drugom tromjesečju oborena na 13,9 odsto radne snage sa 15,1 odsto iz prethodnog tromjesečja. Početkom prošle godine, stopa nezaposlenosti u Portugalu je bila ..





















