Izvor: B92, 23.Nov.2012, 11:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kriza sada udara i na Nemačku
Berlin -- Privredni rast Nemačke je u trećem tromesečju ove godine usporio na 0,2 odsto, pokazali su zvanični podaci.
To ukazuje na to da je dužnička kriza u evrozoni sada počela negativno da utiče i na tu najveću evropsku privredu.
U saopštenju nemačkog zavoda za statistiku, Destatisa, navodi se da je u tri meseca, zaključno sa septembrom, bruto domaći proizvod porastao za 0,2 odsto na kvartalnom nivou, čime su potvrdjeni raniji preliminarni podaci, prenela je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << agencija AFP.
"Nemačka privreda se odlučno suočava sa evropskim talasom recesije, ali je njena stopa rasta ipak počela da pada", naveo je Destatis.
Radi poredjenja, u prva dva tromesečja ove godine je Nemačka zabeležila privredni rast od 0,5 odnosno 0,3 odsto. Vlada u Berlinu za ovu godinu očekuje rast od 0,8 odsto, a za sledeću od jedan odsto.
Za razliku od većine od 17 članica evrozone koje su zapale u recesiju, Nemačka je dosad uspevala da izbegne najgore posledice trogodišnje krize koja je čak zapretila da izazove raspad zone evra.
Kriza sada udara i na Njemačku
Izvor: Capital.ba, 23.Nov.2012
BERLIN, Privredni rast Njemačke je u trećem tromjesečju ove godine usporio na 0,2 odsto, pokazali su zvanični podaci. To ukazuje na to da je dužnička kriza u evrozoni sada počela ..

















