Izvor: B92, 10.Sep.2002, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Krivicna prijava protiv Draska Petrovica

Beograd -- Sest clanica Udruzenja internet provajdera Jugoslavije podnelo je krivicnu prijavu protiv generalnog direktora Telekoma Srbije Draska Petrovica, zbog zloupotrebe sluzbenog polozaja. Provajderi smatraju da je Petrovic zakljucio stetne ugovore o medjunarodnom saobracaju sa Italijom i Amerikom. Provajderi optuzuju direktora da je zloupotrebom sluzbenog polozaja od juna do septembra 2002. godine "na nezakonit nacin onemogucio" pojedine internet provajdere da obavljaju posao. Sa druge >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << strane Sindikat Telekoma izrazio je nezadovoljstvo izjavom ministarke saobracaja i telekomunikacija Srbije Marije Rasete-Vukosavljevic da "Telekom" treba da ukljuci internet provajdere koje je iskljucio. "Smatramo da je podnosenje krivicne prijave protiv generalnog direktora 'Telekoma' Draska Petrovica direktan napad na celu kompaniju uz podrsku republickog ministarstva za saobracaj i telekomunikacije, posebno ministarke Rasete-Vukosavljevic", stoji u saopstenju sindikata.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.