Izvor: SEEbiz.eu, 25.Avg.2016, 09:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Krenuo izvoz Plavca Malog u Finsku
ZAGREB - Tvrtka Mediterra Natura d.o.o. Zagreb, koja se bavi izvozom i distribucijom hrvatskih i regionalnih vina i srodnih prehrambenih proizvoda, ovih je dana prvi puta u povijesti realizirala izvoz Plavca Malog finskom monopolu Alko koji je državni uvoznik i distributer alkoholnih pića za čitavu Finsku, temeljem osvojenog tendera.
Time je u marketinškom smislu otvoren put za promociju i plasman ostalih hrvatskih vina na tržište Finske, ali i utjecaj na turistički marketing >> Pročitaj celu vest na sajtu SEEbiz.eu << Hrvatske kao poželjne eno-gastro destinacije.
Izvezen je Telus Plavac Mali proizvođača OPG Anđelko Arambašić iz Orebića na Pelješcu.
To je prva od više isporuka koje se očekuju u kontinuitetu od najmanje 3 godine prema pravilima Alko monopola. Telus je uvršten u glavnu kategoriju vinske ponude i ujedno je pobijedio vina nekoliko domaćih proizvođača plavaca koji su tom prilikom također konkurirali na spomenutom tenderu.













