Izvor: B92, 01.Nov.2011, 12:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kredi Suis otpušta 1.500 radnika
Ženeva -- Švajcarska bankarska grupa Kredi Suis objavila je slabije od očekivanih kvartalne rezultate i najavila smanjenje broja zaposlenih.
Banka planira otpuštanje širom sveta za oko 1.500 i reorganizaciju ogranaka za hartije od vrednosti.
Kredi Suis je saopštio da je u trećem ovogodišnjem kvartalu ubeležio neto profit od 683 miliona švajcarskih franaka (785 miliona dolara).
Druga po veličini švajcarska banka planira da smanji ukupnu radnu snagu od >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 50.700 zaposlenih za tri odsto do kraja 2013. godine, navodi se u kvartalnom izveštaju te bankarske grupe.
Ostvareni neto profit u trećem tromesečju za 12 odsto je veći nego u isto vreme prošle godine, kada je bio izuzetno slab.
Međutim, analitičari su očekivali da Kredi Suis registruje profit od oko 900 miliona franaka (milijardu dolara), ili čak i veći u posmatrana tri meseca.
Novo smanjenje radne snage stiže nakon onog iz jula, kada je Kredi Suis objavio zatvaranje više od 2.000 radnih mesta.
Tada je kvartalni profit banke prepolovljen zbog snažnog franka i pada prihoda na sektorima trgovine i investicionog bankarstva.
















