Krajnje je vreme da se zavede red

Izvor: Vesti-online.com, 09.Mar.2012, 05:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Krajnje je vreme da se zavede red"

Bivši potpredsednik Vlade Božidar Đelić izjavio je da Srbija mora da bude spremna da uskoro krene u reformu javnih finansija da bi smanjila rashode za koje nema pokrića.

"Moramo biti spremni da, ukoliko se u sledećih nekoliko nedelja vidi da javni prihodi nisu na očekivanom nivou, hrabro reformišemo javne finansije i uštedimo tamo gde to ne ugrožava privredni rast", rekao je Đelić za "Blic".

Đelić je kazao da bi Srbija prvo mogla da uštedi kroz centralizaciju >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << javnih nabavki, i kroz gašenje "crne" i "sive ekonomije".

"Mislim da je došlo vreme da se... ukinu sopstveni prihodi budžetskih korisnika i raznih ministarstava, uz gašenje šume paradržavnih institucija koje su nikle pod plaštom evrointegracija, a žive neuporedivo bolje od građana koji ih finansiraju", rekao je Đelić.

Upitan da li je smanjenje plata i broja zaposlenih moguća opcija za štednju, Đelić je ocenio da "postoji još prostora za uštedu pre takvih mera".

"Naravno da na duži rok treba smanjiti uštedu plata i penzija u BDP-u... Jednostavno,

krajnje je vreme da se ponovo uvede red u javne finansije", rekao je bivši vicepremijer.

Komentarišući kurs dinara, Đelić je kazao da će to "biti naša valuta bar još dve decenije".

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.