Kompanije za uzor

Izvor: Blic, 19.Dec.2009, 06:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kompanije za uzor

U prethodna četiri dana objavili smo pojedinačne i zbirne rezultate istraživanja agencije „Medium Gallup" pod nazivom „Broj 1 u Srbiji".



Istraživanje je sprovedeno između 17. i 22. novembra 2009. godine metodom licem u lice na reprezentativnom uzorku od 1.022 ispitanika širom Srbije. Prilikom izbora najboljih kompanija ispitanicima je ponuđena lista od 98 kompanija po abecednom redu. Kao i prethodne godine lista je imala polazište u „Ekonomistovoj" >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << listi top 300, a ispitanici su imali mogućnost i da dodaju nove kompanije ukoliko se ne nalaze na listi. U ovoj kategoriji građani su na prvo mesto izabrali kompaniju „Telekom Srbija", a svoje mišljenje davali su u okviru šest potkategorija:

-opšti ugled

-kvalitet proizvoda ili usluge

-društvena odgovornost

-briga o zaposlenima

-privlačnost zaposlenja

-oglašavanje

U kategoriji opšti ugled kao prvoplasiranu kompaniju građani su izabrali „Koka-Kolu", na drugom mestu je „Elektroprivreda Srbije", a treći je „Knjaz Miloš".

Za kvalitet proizvoda i usluga prvo mesto je pripalo kompaniji „Bambi", druga je „Koka-Kola", a treći „Knjaz Miloš".

Što se tiče društvene odgovornosti liderska pozicija pripala je „Telekomu", na drugom mestu je Elektroprivreda Srbije, a treći je „Telenor".

Mišljenje građana u kategoriji brige o zaposlenima: na prvom mestu je Elektroprivreda Srbije, a slede „Telekom" i PTT Srbije.

Privlačnost zaposlenja je po oceni građana sledeća: Elektroprivreda Srbije, „Telekom" i Naftna industrija Srbije.

Kada je u pitanju segment oglašavanja, daleko ispred svih se nalazi „Koka-Kola", a slede „Telenor" i „Apatinska pivara".

Kompanije su prvo rangirane na osnovu učestalosti izbora u svakoj od šest oblasti, kako bi se izdvojile one za koje građani smatraju da su najbolje, a nakon rangiranja u pojedinačnim oblastima za svaku kompaniju je formiran jedinstveni skor, kao prosek učestalosti izbora na svakom od šest aspekata.

Na finalnoj listi male su razlike između pet najboljih: „Telekom", „Koka-Kola", „Telenor", EPS i „Knjaz Miloš". Ovo je druga godina za redom da je „Telekom" izabran za najbolju kompaniju prema mišljenju građana Srbije.

U naredna tri dana objavićemo rezultate istraživanje o izboru građana u još tri kategorije:

-ličnost godine

-događaj godine

-najplemenitiji događaj

Sutra: Ličnost broj 1 u Srbiji

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Kompanije za uzor

Izvor: Capital.ba, 19.Dec.2009

BEOGRAD, U prethodna četiri dana objavili smo pojedinačne i zbirne rezultate istraživanja agencije „Medium Gallup“ pod nazivom „Broj 1 u Srbiji“. Istraživanje je sprovedeno između 17. i 22. novembra 2009. godine metodom licem u lice na reprezentativnom uzorku od 1.022 ispitanika širom Srbije....

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.