Izvor: B92, 12.Jul.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kompanije iz SAD preko Beograda u JIE
Čikago -- U Beogradu bi uskoro trebalo da bude otvorena kancelarija Trgovinske misije savezne američke države Ilinois.
Kancelarija jedne od najrazvijenijih američkih saveznih država bi pokrivala tržište čitave Jugoistočne Evrope. Prema rečima generalnog konzula Srbije i Crne Gore u Čikagu, gospodina Deska Nikitovića, ulazak na novo tržište već najavljuju Boing, Motorola i druge poznate američke kompanije.
"Ideja konzulata je da Beograd dobije kancelariju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Trgovinske misije Ilinoisa. Oni trenutno imaju devet takvih kancelarija u svetu, od toga su dve u Evropi - u Varšavi i Briselu. Mi očekujemo da kancelarija u Beogradu bude otvorena uskoro i da pokriva Jugoistočnu Evropu. Celokupan biznis i sve kompanije koje dolaze iz Ilinoisa, a i šire, ići će u region kroz tu kancelariju. Naš cilj je da - ako Motorola ili Boing ili neka druga kompanija - namerava da se promoviše u našem regionu - prvo ide u matičnu kancelariju u Beogradu, a zatim dalje u Region", rekao je konzul Nikitović.








