Kiša na severu Bačke - spas za useve

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 09.Jun.2008, 17:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kiša na severu Bačke - spas za useve

BAČKA TOPOLA - Kiša koja je ovog vikenda padala na severu Bačke dobrodošla je ozimim i prolećnim usevima jer u zemljištu nema dovoljno vlage, a oblaci i padavine su ujedno snizili i temperaturu vazduha koja je pretila da ugrozi rod, saopšteno je danas Tanjugu u Zavodu za unapređenje poljoprivrede u Bačkoj Topoli.

Iako je raspored padavina bio neujednačen, zahlađenje i veće količine vode u zemljištu osvežili su useve, pa se, ukoliko u narednom periodu ne bude tropskih >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << vrućina, može očekivati i prinos pšenice veći od četiri tone po hektaru, ističu u Zavodu.

Kiša je, prema rečima stručnjaka Zavoda, od neprocenjive vrednosti za kukuruz, naročito za kasnije posejane hibride na kojima je suša ostavila trag, a dobrodošla je suncokretu i šećernoj repi.

Obilne padavine delimično su, međutim, ugrozile useve na području naselja Panonija i Bajša, gde su pojedine njive bile potopljene, jer zemljište nije moglo da upije kišu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.