Kiparska vlada odobrila budžet

Izvor: B92, 11.Okt.2013, 17:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kiparska vlada odobrila budžet

Nikozija -- Kiparska vlada odobrila je budžet za 2014. godinu, kojim se predviđa kresanje javne potrošnje za deset odsto zarad ispunjenja uslova iz paketa pomoći.

Prema rečima kiparskog ministra finansija Harisa Jorgijadesa, potrošnja će pasti za 626 miliona evra na 5,59 milijardi evra sa ovogodišnjih 6,22 milijarde evra, prenosi Frans pres.

"Ovaj budžet oslikava izazovno ekonomsko okruženje kroz koje zemlja prolazi. U trenutku kada građani, domaćinstva i preduzeća >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prolaze kroz teške dane, isti rezovi se moraju primeniti i za državu", izjavio je Jorgijades novinarima.

U zamenu za dodeljivanje pomoći od 10 milijardi evra, međunarodni kreditori tražili su od Kipra da ugasi drugu najveću banku Laiki, kao i da oporezuje depozite sa iznosima većim od 100.000 evra u Banci Kipra.

Prema uslovima iz paketa, kiparska vlada mora uspostaviti uravnotežen budžet i ostvariti primarni suficit do kraja 2016. godine, kada ističe program prilagođavanja.

Ovaj budžet će u narednih nekoliko dana biti dostavljen parlamentu, a kao vodeći prioritet ove vlade pominje se oživljavanje posrnule ekonomije.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.