Kineske cene prete da se otrgnu

Izvor: B92, 10.Jun.2014, 11:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kineske cene prete da se otrgnu

Peking -- Potrošačke cene na kineskom tržištu u maju su skočile više nego što su stručnjaci predviđali.

Međugodišnja stopa inflacije od 2,5 odsto bila je najveća za poslednja četiri meseca, dok su nabavne cene opale, što učvršćuje tezu o stabilizaciji ekonomije.

Iako su cene porasle više nego što se očekivalo, stopa inflacije je ipak u okviru cilja koji je utvrdila vlada u Pekingu, prenosi Rojters.

Inflacija od 2,5 odsto u maju, posebno pogurana >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << skokom cena prehrambenih artikala od 4,1odsto, usledila je posle rasta potrošačkih cena od 1,8 odsto u aprilu, pokazuju podaci kineskog Nacionalnog zavoda za statistiku.

Za maj tekuće godine, finansijski stručnjaci prognozirali su medjugodišnju inflaciju od 2,4 odsto.

S druge strane, proizvođačke cene pale su 1,4 odsto na godišnjem nivou, što je dvadeset sedmi uzastopni pad, prema minus 2 odsto u aprilu. Očekivani pad bio je 1,5 odsto.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Inflacija u Kini najveća za posljednja četiri mjeseca

Izvor: Capital.ba, 10.Jun.2014

PEKING, Potrošačke cijene na kineskom tržištu u maju su skočile više nego što su stručnjaci predviđali. Međugodišnja stopa inflacije od 2,5 odsto bila je najveća za posljednja četiri mjeseca, dok ..

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.