Izvor: Blic, 08.Mar.2002, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Karić: Podmiren osnivački ulog
Karić: Podmiren osnivački ulog
Generalni direktor 'Mobtela' Sreten Karić izjavio je juče Tanjugu da je 'BK trejd' iz Moskve kroz opremu i na drugi način ispunio obavezu osnivačkog uloga koja mu je obezbedila većinsko vlasništvo u toj kompaniji. 'O tome postoji validna dokumentacija koja je više puta potvrđivana', rekao je Karić, navodeći da je 'Mobtel' osnovan u skladu sa svim tada važećim propisima. Prema njegovim rečima, to je službeno potvrđeno odlukom Vlade >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Srbije o davanju saglasnosti na osnivački ugovor, rešenjem Saveznog ministarstva za ekonomske odnose s inostranstvom, kojim se utvrđuje osnivački ugovor u skladu sa Ustavom SRJ i saveznim zakonom i upisom 'Mobtela' u registar Privrednog suda u Beogradu.














