Izvor: B92, 01.Okt.2013, 14:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kameron: Loše vesti iz SAD
London -- Prestanak rada američke vlade mogao bi da ugrozi krhku svetsku ekonomiju, upozorio je britanski premijer Dejvid Kameron.
"Ukoliko SAD ne bude u stanju da na odgovarajući način izradi svoje planove potrošnje i smanjenja deficita, to će predstavljati veliku opasnost po svetsku ekonomiju", izjavio je Kameron za britanski javni servis BBC, nakon što američki Kongres nije uspeo da dogovori budžet za narednu fiskalnu godinu, što je izazvalo prvu blokadu federalne vlade u poslednjih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 17 godina, prenosi Frans pres.
Zbog blokade vlade u SAD, oko 800.000 državnih službenika bi moglo otići na prinudni odmor, a muzeji i nacionalni parkovi koji se finansiraju iz federalnog budžeta bi mogli zatvoriti svoja vrata.
"Smatram da je ovo takođe podsetnik za nas u Britaniji, da moramo imati višegodišnji, dugoročni plan za obaranje deficita", dodao je Kameron.
Britanska koaliciona vlada je, od stupanja na vlast u 2010. godini, preduzela oštro kresanje javne potrošnje, u okviru nastojanja da smanji britanski deficit.


