Izvor: B92, 23.Jul.2016, 16:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kamaraš u Hestilu?
Novi vlasnici Železare zadržali su u menadžmentu Petera Kamaraša ali u svojstvu savetnika bez izvršnih ovlašćenja, piše list Danas.
Prema saznanjima lista, iako je Vlada Srbije raskinula ugovor o upravljanju Železarom sa kompanijom HPK Inženjering neposredno pre nego što je kineski Hestil preuzeo fabriku, Peter Kamaraš i njegovi ljudi su još uvek u čeličani, sada u svojstvu konsultanata.
Željko Veselinović, predsednik Udruženih sindikata Srbije "Sloga" >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rekao je za Danas da menadžeri Kamaraševog HPK Inženjeringa nemaju više izvršne funkcije u smederevskoj železari ali da sada figuriraju kao savetnici " u prelaznom periodu".
Kineski Hestil zvanično je preuzeo smederevsku čeličanu početkom jula a ubrzo nakon toga je Evropska komisija pokrenula istragu protiv fabrike zbog optužbi da je damping cenama stvarala nelojalnu konkurenciju.







