Izvor: Mondo, 27.Jun.2013, 11:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kafedžije oprez, stiže inspekcija!
Poreska uprava Srbije najavila je danas da će iduće nedelje organizovati još jednu akciju provere izdavanja fiskalnih računa u ugostiteljstvu.
Poslednjom kotrolom evidentiranja prometa preko fiskalnih kasa poreski inspektori su utvrdili nepravilnosti kod 42 odsto obveznika.
Kontrolama je bilo obuhvaćeno 3.087 poreskih obveznika, a nepravilnosti su utvrđene kod 1.274 obveznika.
Privremena mera zabrane delatnosti izrečena je za 526 obveznika (22 odsto), >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << a protiv svih koji su napravili prekršaje pokrenut je postupak za utvrdivanje odgovornosti.
Namera Poreske uprave je da učestalim kontrolama evidentiranja prometa preko fiskalnih kasa smanji sivu ekonomiju i poveća naplatu poreskih prihoda.
(Beta/Ilustracija: Guliver/Getty Images/Thinkstock)








