Izvor: Večernje novosti, 26.Sep.2014, 13:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
KOMENTAR: Jorgan
Imamo li za zimu dovoljno struje, gasa, uglja, mazuta? Hoće li biti poskupljenja? Da li ćemo se ogrejati ili smrzavati? Sludeše nas ovih dana (dez)informacijama o energentima upravo oni koji bi trebalo da imaju prave odgovore. I opet je premijer morao da se uključi i - preseče. Aleksandar Vučić poručuje da ćemo imati i struje i gasa, da restrikcija neće biti, kao i da će nas zaobići nove, više cene energije. Kilovati, kako kaže, neće poskupeti bar šest meseci. Dovoljno da prebrodimo >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << zimu... Energetska kakofonija u Vladi trajala je danima, jer su iz raznih kabineta, što ministarskih što direktorskih, stizale potpuno suprotne izjave. Jedni su tvrdili da se ova godina neće mnogo razlikovati od prethodne i da nam u domovima neće biti hladno. Pritom su prizivali Boga u pomoć da temperature ne budu u „debelom“ minusu. Ministarka Zorana Mihajlović je glasno upozoravala da je Srbija ozbiljno zakasnila u pripremama za zimu i da smo još u maju znali da energenata neće biti dovoljno. Bilo je i onih koji se nisu ustručavali da predvide da će mnogima biti toplo samo pod jorganom. Lična netrpeljivost među pojedinim ministrima u Vladi, „potpalila“ je atmosferu i na stovarištima ogreva. Građani cvokoću od straha da uglja neće biti dovoljno i da će poskupeti. Takve najave stižu od prodavaca uglja, kojeg na tržištu nema dovoljno. Bar ne onog najjeftinijeg. I tako je energetika ovih dana mnogo više politika. A visok napon i varnice među nadležnima sigurno neće ogrejati građane tokom zime.
Nastavak na Večernje novosti...












