
Izvor: B92, 09.Feb.2021, 13:18
Još jedna grupa obuhvaćena paketom pomoći: "Predstavićemo ga u u četvrtak ili petak"
Beograd -- Predsednik Srbije Aleksandar Vučić se obratio javnosti nakon video samita Kine i zemalja Centralne i Istočne Evrope.
Vučić je tom prilikom najavio novi paket pomoći koji će vlada objaviti u narednim danima.
"Zamolio sam ih da dodatno, da sem one opšte pomoći, bude pomoći i za velika preduzeća", rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Istakao je da je sinoć imao sastanak sa predsednicom Vlade Anom Brnabić i ministrom finansija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Sinišom Malim.
"Zamolio sam ih da u onaj paket, koji ćemo predstaviti u četvrtak ili petak, sem opšte pomoći - 3 puta po 50 odsto minimalca, u ta preduzeća uđu i velika preduzeća", kazao je predsednik Srbije.
"Još jedanput će kao sektorsku pomoć da dobiju bar još jedan ceo minimalac za turistički i hotelski sektor nadam se da će Vlada Srbije tu moju ideju prihvatiti", dodao je Vučić.
"Neće samo banke i finansijske institucije moći da dobiju tu vrstu pomoći. Zamolio sam da još jedanput sektorsku pomoć dobiju turistički radnici, turističke agencije, hotelijeri, turistički vodiči... Da to bude bar još jedan ceo minimalac. Dakle, da to bude 40 posto više podrške nego za sva ostala preduzeća." Istakao je da veruje da će Vlada taj predlog prihvatiti.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.