Jelašić: Vlada kasni s merama

Izvor: Blic, Tanjug, 07.Avg.2009, 09:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jelašić: Vlada kasni s merama

Guverner Narodne banke Srbije Radovan Jelašić rekao je da Vlada ponovo kasni sa donošenjem paketa ekonomskih mera uoči dolaska misije MMF.

U intervjuu za NIN Jelašić je istakao da u ovom trenutku neke zemlje primenjuju nepopularne mere i bez zahteva MMF-a, a da Srbija za sada nema snagu za takve poteze.

- Najgore je da MMF dođe, uspostavi dijagnozu, da određene predloge, ne dobije jasne odgovore, spakuje se i ode. Ključno je pitanje koji ćemo lek primeniti. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Ako nema dogovora sa MMF-om, nema novca ni od Svetske banke ni EU. Ne može ni Srbija, ni bilo ko drugi da kaže - meni trebaju pare, a neću zauzvrat ništa uraditi - rekao je Jelašić.

Prvi čovek NBS je objasnio da bi bilo najbolje da Vlada sada smanji rashode, ističući da "to ne mogu biti oni koji su kresani paketom štednje, jer očito tu nema vajde”.

- Moraju se ograničiti lična primanja. Ovako kako sada funkcionišemo neodrživo je na duži rok - istakao je Jelašić.

Glavne teme razgovora sa MMF-om, po njemu, biće porez na dodatu vrednost, porez na dohodak i porez na imovinu od "koga nema puno para”.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.