Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 11.Jul.2008, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jelašić: Tražićemo od MMF da ne primi Kosovo
BEOGRAD - Guverner Narodne banke Srbije Radovan Jelašić, koji u Odboru guvernera Međunarodnog monetarnog fonda predstavlja Srbiju, zatražiće od zemalja članica MMF-a da ne podrže učlanjenje Kosova, niti drugi oblik njegovog učestvovanja u radu tog fonda.
Kako je danas rečeno novinarima u centralnoj banci, povodom zahteva privremenih organa vlasti Kosova za učlanjenje u MMF, guverner Jelašić će uputiti pismo generalnom direktoru tog fonda i predstavnicima Švajcarske, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << kao zemlje preko čije konstituence Srbija ostvaruje svoje pravo glasa u MMF-u.
U skladu sa stavovima državnih organa Republike Srbije, Jelašić će izraziti protivljenje ovakvom pokušaju privremenih organa vlasti Kosova da uđu u članstvo MMF-a, rečeno je u NBS.
U NBS ističu da je to u skladu s međunarodnim pravom i principima na kojima je osnovana ova međunarodna finansijska organizacija.
Premijer privremene kososvske vlade Hašim Tači izjavio je danas u Briselu da je Kosovo apliciralo za članstvo u Svetskoj banci i MMF-u.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...





















