Jača kontrola vojnih kredita

Izvor: B92, 26.Okt.2014, 13:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jača kontrola vojnih kredita

Kineske vlasti planiraju pojačanu kontrolu upotrebe kredita u vojne svrhe, javlja agencija Sinhua.

Kineska Centralna vojna komisija uputila je obaveštenje osoblju i odgovornima za vojne troškove, koji će morati da podnose izveštaje o upotrebi kredita kada god to zatraže centralne vlasti.

Džao Keši, direktor logistike koja zavisi od Centralne vojne komisije, izjavio je da će taj sistem procene biti potpuno operativan 2020. godine i dodao da će se na taj način >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << proveravati da li krediti zaista idu za poboljšavanje vojnih kapaciteta.

"Savremene vojne operacije su skupe, tako da je upravljanje tim troškovima veoma važno za vojsku", rekao je Džao.

Kina je u martu odvojila 808,23 milijarde juana (132 milijarde dolara) za vojsku, što je za 12,2 odsto veći budžet u odnosu na prošlu godinu kada je izdvojeno 119,5 milijardi dolara.

Analitičari ocenjuju da kineski vojni budžet prevazilazi vojne budžete susedne Rusije (69,5 milijardi dolara 2013. godine) i Japana (56,9).

Kineski vojni budžet je ipak mnogo manji od američkog, koji iznosi 495,6 milijardi dolara za prošlu godinu, ne računajući 82 milijarde dolara za misiju u Avganistanu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.