
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Jun.2022, 18:47
Izraelski arheolozi otkrili drevnu džamiju
Izraelski arheolozi su u beduinskom selu Rahat, u pustinji Negev, otkrili drevnu džamiju koja datira iz 7. na 8. vek posle Hrista a koja "baca svetlo na prelazak tog podrucja sa hrišćanstva na islam", objavila je izraelska Uprava za antikvitete (IAA).
Ostaci džamije, za koje se veruje da su stari više od 1.200 godina, otkriveni su tokom radova na izgradnji nove četvrti u Rahatu, navodi IAA, prenosi Gardijan.
Džamija se sastoji od "jedne kvadratne prostorije i zida okrenutog prema Meki", s polukružnom nišom za molitvu - mihrabom - koja gleda na jug, navedeno je u saopštenju.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
JEDNA OD NAJSTARIJIH DŽAMIJA NA SVETU PRONAĐENA U IZRAELSKOJ PUSTINJI Ostaci bogomolje bacaju svetlo na islamizaciju oblasti VIDEO
Izvor: Kurir, 26.Jun.2022, 13:28
Izraelski arheolozi iskopali su retku drevnu džamiju na jugu zemlje za koju su zvaničnici za antikvitete rekli da baca novo svetlo na prelazak ovog regiona sa hrišćanstva na islam.