Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 07.Dec.2017, 19:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ivanić: Izetbegović nije BiH
Srpski član Predsedništva BiH, Mladen Ivanić izjavio je za RTV da nije iznenađen nastupom svog kolege Bakira Izetbegovića tokom jučerašnjeg boravka u Beogradu, i da je to samo detalj koji delimično odslikava političku situaciju u BiH u kojoj uglavnom stvari politički ne funkcionišu.
"Nije tu bilo reči o odnosu između Srbije i BiH već o unutrašnjim odnosima među entitetima u BiH" ocenio je Ivanić.
"Razgovori su bili otvoreni i iza zatvorenih vrata nije >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << bilo mnogo reči o Kosovu, jer je opšte poznato da odluke Predsedništva moraju biti jedinstvene i da nema preglasavanja. Nije moguće da Bakir Izetbegović ili bilo ko donese neku odluku bez saglasnosti ostalih članova predsedništva, a ja ili bilo koji srpski član nikada nećemo dati saglasnost na priznanje Kosova", bio je izričit Ivanić.
"Bakir Izetbegović nije BiH .On je samo predstavnik bošnjačkog naroda u mandatu koji je dobio na izborima", naglasio je Ivanić .
BiH ne funkcioniše kao država i preti joj međunarodna blokada kaže Ivanić i naglašava da u Mostaru npr. nije bilo izbora deset godina.
"Nema izbora zato što nema dogovora između Hrvata i Bošnjaka oko izbornih zakona i uslova i taj sindrom se širi po čitavoj federaciji. Ako nema izbora, onda nema vlasti, nema legitimiteta ni legaliteta i kao onda da funkcioniše država", zapitao se Ivanić.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...













