Italija rasprodaje - prvo pošta, sad železnica

Izvor: B92, 24.Nov.2015, 13:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Italija rasprodaje - prvo pošta, sad železnica

Italijanska vlada odobrila je privatizaciju 40 odsto nacionalnog železničkog operatera Ferovije delo Stato, prema saopštenju vlade na sajtu tog operatera.

U saopštenju se, takođe, navodi da je Savet ministara u ponedeljak odoborio privatizaciju kompanije, ali nije pomenut datum za sprovođenje tog postupka, prenosi agencija Frans pres.

Italijanska vlada je ranije nagovestila da će sa prodajom udela u železnici nastaviti i u 2016. godini, dok je italijansko ministarstvo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << finansija nedavno saopštilo da bi se to moglo dogoditi u drugoj polovini naredne godine.

Prodaja državnog kapitala u železnici je jedan od najvažnijih ciljeva u sklopu vladinih planova privatizacije, i dolazi nakon prošlomesečne prodaje 40 odsto kapitala u državnoj pošti, "Poste Italiane".

Prikupljena sredstva od privatizacije, vlada u Rimu koristi za smanjenje javnog duga koji trenuto iznosi 2,2 biliona evra.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.