Istorija se piše - Indija pretekla Kinu

Izvor: B92, 08.Feb.2016, 16:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Istorija se piše - Indija pretekla Kinu

Nju Delhi -- Indija je u poslednjem tromesečju prošle godine ostvarila privredni rast od 7,3 odsto, čime je prestigla Kinu, koja je u istom periodu imala rast od 6,8 odsto.

Indijska Centralna kancelarija za statistiku saopštila je da je od oktobra do decembra 2015. zabeležen blagi pad privrednog razvoja u odnosu na prethodno tromesečje, kada je ekonomija porasla za 7,4 odsto.

Procenjuje se da će godišnji privredni rast ove godine biti 7,6 odsto, više nego prošlogodišnjih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 7,2 odsto.

Kancelarija za statistiku saopštila je da se očekuje da najveći rast bude ostvaren u finansijskom sektoru, turizmu i proizvodnji, dok će slabiji rezultati biti ostvareni u poljoprivredi i sektoru odbrane.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.