Investicije u Rafineriji nafte Brod

Izvor: Vostok.rs, 22.Jan.2013, 15:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Investicije u Rafineriji nafte Brod

24.10.2012. -

Investicijama vrijednim 25 miliona maraka Rafinerija nafte Brod je uvećala procenat dobijanja svijetlih derivata, kao i počela pakovanje bitumena u džambo vreće, rekao je Srni načelnik odjeljenja za marketing i reklamu "Optima grupe“ Rade Vidaković.

Vidaković je istakao da je novinama u proizvodnji prije 15 dana unaprijeđen randman proizvodnje, odnosno da je uvećano dobijanje svijetlih derivata, prije svega dizela i benzina, kao i kvalitet dobijenih >> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs << derivata. 

On je naveo da su prvi pokazatelji dobri, te se nadaju da će od dva do tri odsto povećati procenat dobijanja svijetlih derivata.

"To je poboljšalo profitabilnost poslovanja, s obzirom na to da se na tržištu derivata profitabilnost gradi faktički na prodaji svijetlih derivata. Tamni derivati često idu u minus poslovanja, odnosno vrlo često ih na tržištu prodajete jeftinije nego što ste platili sirovu naftu“, rekao je Vidaković.

 

Rafinerija nafte "Brod" počela je i sa pakovanjem bitumenskih granula u džambo vreće, što omogućava lakše transportovanje.

"Može da se transportuje kamionski, odnosno transportom koji nema u sebi grijače, a što zahtijeva klasičan bitumen", objasnio je Vidaković.

Prema njegovim riječima, "Optima grupa" je zainteresovana za kupovinu OMV benzinskih pumpi, ali je rano govoriti da li će do toga zaista i doći.

 

Izvor: SRNA    

Nastavak na Vostok.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Novi sistem pakovanja bitumena

Izvor: Vostok.rs, 22.Jan.2013

22.01.2013. -..Rafinerija nafte Brod, samo mjesec dana nakon puštanja u rad novog postrojenje za pakovanje bitumena, na tržište Afrike isporučila je 1.000 tona bitumena čija vrijednost premašuje milion KM. ..Rafinerija naFte Brod je jedina na Balkanu koja ima ovaj proizvodni sistem zasnovan na...

Nastavak na Vostok.rs...

Početkom septembra"NESTRO PETROL" u Sarajevu

Izvor: Vostok.rs, 22.Jan.2013

22.08.2012. -..BANjALUKA, 22. AVGUSTA /SRNA/ - Početkom septembra biće otvorena prva benzinska pumpa "Nestro petrola“ u sarajevskom naselju Blažuj, što je u skladu sa planovima da se ove i naredne godine širi maloprodajna mreža na teritoriji cijele BiH, prvenstveno u Federaciji BiH, izjavio je...

Nastavak na Vostok.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.