Ingra objavila ponudu za Mavrovo

Izvor: B92, 09.Apr.2008, 11:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ingra objavila ponudu za Mavrovo

Zagreb -- Hrvatska građevinska kompanija Ingra objavila je ponudu za otkup akcija makedonske kompanije Mavrovo.

Ingra je lane ostvarila neto dobit od 9,7 miliona evra, što je za 82,1 odsto više nego u 2006.

Ponuda se odnosi na otkup 154.210 akcija po ceni od 2.500 makedonskih denara (40,8 evra), a traje od 5. do 25. aprila, navodi se u saopštenju Ingre koje je prosleđeno Zagrebačkoj berzi.

Ingra je prema do sada raspoloživim podacima otkupila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << oko pet odsto akcija preduzeća Mavrovo, koje je jedna od vodećih makedonskih građevinskih kompanija.

Prema podacima sa internet stranica Mavrova, to preduzeće ima oko 3.200 zaposlenih i godišnji promet od 74,41 milion dolara. U većinskom je privatnom vlasništvu, dok je 15 odsto u vlasništvu države.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.