Informatika: Prihod na 674 mil. RSD

Izvor: B92, 16.Sep.2011, 11:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Informatika: Prihod na 674 mil. RSD

Beograd -- Proizvođač računara i periferne računarske opreme Informatika bi za drugo polugođe ove godine prema trebalo da prihoduje 674 miliona dinara.

Toliko je planirano i za prvih šest meseci, ove godine, ipak, plan je bio znatno premašen jer je u tom periodu kompanija ostvarila prihode vredne 923,1 milion dinara, što je više za 37 odsto.

U 2010. godini Informatika je realizovala robu i usluge u vrednosti od 1,3 milijarde dinara, odnosno 16 odsto više nego >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << godinu dana pre.

Ipak, neto dobit bila je svega četiri miliona dinara što daje marginu od svega 0,3 odsto. Šta više, kompanija je imala negativan poslovni rezultat zbog visoko iskazanih poslovnih rashoda.

Akcijom Informatike gotovo da se ne trguje na Beogradskoj berzi. Po poslednjoj ceni od 2.464 dinara tržišna kapitalizacija kompanije je 443,5 miliona dinara.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.