Izvor: S media, 27.Dec.2010, 18:28 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Inflacija će prevazići projekcije
Inflacija u Srbiji u 2011. godini biće u porastu i teško da će se održati u projektovanim granicama centralne banke od 4,5 odsto sa odstupanjima plus ili minus 1,5 odsto, ocenjeno je na današnjem Pres klubu održanom u Beogradu.
Ekonomista Miroslav Prokopijević kazao je da će se u najboljem slučaju inflacija kretati od osam do 10 odsto, a da je najgora varijanta da bude od 15 do 20 odsto.
Prema njegovim rečima glavni uzrok inflacije je višak novca u opticaju, >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << koji je, kako je naglasio, u oktobru 2010. godine za 12,9 odsto bio veći nego u istom mesecu prošle godine.
Reforme se nastavljaju, a inflacija raste
Zamenik direktora Republičkog zavoda za statistiku Milan Kovačević kazao je da Narodna banka Srbije (NBS) nema značajan prostor za borbu protiv inflacije, ali da čini sve što može da je obuzda.
Prema njegovim rečima, uloga centralne banke u suzbijanju inflacije je mnogo manja nego ranije.
Beta





