Indija očekuje brži privredni rast

Izvor: B92, 07.Feb.2014, 21:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Indija očekuje brži privredni rast

Indija je iznela ekonomsku prognozu za finansijsku 2014, u kojoj se predviđa privredni rast od skoro pet odsto, nakon 4,5 odsto iz prethodne godine.

Zvanični Nju Delhi u fiskalnoj 2014. koja završava u martu ove godine, očekuje rast bruto domaćeg proizvoda od 4,9 odsto, nakon prošlogodišnjih 4,5 odsto, što je bio najniži nivo u protekloj deceniji, prenosi agencija Frans pres.

Prognoza je optimistična uprkos nizu podizanja ključne kamatne stope u cilju zauzdavanja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << inflacije koja se približila stopi od 10 odsto i smanjenju državne potrošnje u cilju kroćenja ogromnog budžetskog deficita.

Najnovija prognoza znatno je niža u odnosu na rast od 6,1-6,7 odsto, koji je vlada prvobitno očekivala u fiskalnoj 2014. Brojni ekonomisti, međutim, veruju da će privredni rast podbaciti u odnosu na vladina očekivanja i iznositi oko četiri odsto.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.