Imlek podigao promet na Berzi

Izvor: S media, 27.Jul.2010, 16:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Imlek podigao promet na Berzi

Na Beogradskoj berzi ostvaren je promet od 276,22 miliona dinara (2,6 miliona evra) zahvaljujući trgovini akcijama Imleka [IMLK] u vrednosti 228,45 miliona.

Vlasnike je promenilo 169.225 hartija beogradske mlekare po ceni od 1.350 dinara, tri odsto višoj nego u prethodnoj trgovini.

Indeksi akcija završili su trgovinu u malom padu - Belex15 se spustio desetinu procenta, na 622,58 poena, a opšti Belexline pao je pola procenta, na 1.211,71 poen.

U kontinuiranoj >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << trgovini akcijama gotovo maksimalnih 12 odsto pojevtinila je Voda Vrnjci [VDAV], na 3.400 dinara, što je i novi doasadašnji minimum za tu hartiju. Promet je bio skroman.

Gotovo deset procenata pala je cena kragujevačke Kredi banke [CYBN], na 2.101 dinar po akciji, što je novi minimum za godinu dana.

Novi dosadašnji minimum zabeležila je i Univerzal banka [UNBN], od 4.700 dinara, ali je ta akcija završila na 4.713 dinara, u padu sedam i po procenata.

Globos osiguranje [GLOS] je na vrednosti izgubilo sedam procenata a Razvojna banka Vojvodine [MTBN] gotovo sedam. Tokom trgovine akcija Razvojne banke spustila se na novi minimum za godinu dana od 3.654 dinara ali je završila na 3.655 dinara.

Dobitnike predvodi Fidelinka [FIDL] rastom od gotovo 12 odsto, Velefarm [VLFR] je poskupeo četiri a AIK banka [AIKB] tri procenta pri čemu se akcijama niške banke trgovalo za 2,11 miliona dinara.

Prometom su se na kontinuiranom segmentu, uz Imlek, izdvojili Agrobanka [AGBN] sa 7,22 miliona dinara, Privredna banka [PRBN] sa 4,33 miliona i Energoprojekt [ENHL], sa A Listinga, sa 1,32 miliona.

Učešće stranih investitora bilo je 46 odsto u ukupnoj i 51 u trgovini akcijama pri čemu u kupovini akcija samo pet a u prodaji 96 odsto.

Najaktivniji broker bio je KBC Sekjuritis sa udelom u vrednosti prometa od 41 odsto a sledi Tezoro broker sa 32 odsto.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.