Izvor: B92, 05.Apr.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ilić: Krić ne mora da poklanja
Beograd -- Ministar za kapitalne investicije u Vladi Srbije Velimir Ilić izjavio je da je prodaja državnog udela u kompaniji Mobtel i privatizacija Telekoma uslov za nova ulaganja u oblast telekomunikacija. Govoreći o pregovorima sa kompanijom Mobtel, Ilić je rekao da se od Karića "ne traži da nešto pokloni", već da će država platiti obaveze koje iz dogovora proisteknu, kao što i Karić treba da plati dugove, u slučaju da ih ima: "Karić je morao da prihvati da li hoće ili neće >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da se dogovara. Vlada je napravila jednu komisiju, prema tome ova petočlana komisija će odlučiti. Mi ne tražimo da gospodin Karić ništa poklanja, on će to naplatiti, a mi ćemo, sve ono što on duguje, što ima obaveza prema državi, zakonski naplatiti. Mi želimo da se to dovede u institucije sistema i da se legalizuje. Ako neko daje određen broj procenata, to se zna kolika je cena toga i mi ćemo se oko toga sigurno dogovoriti", kazao je Ilić.
Ministarstvo za kapitalne investicije u pomenutoj Komisiji predstavlja zamenik ministra zadužen za telekomunikacije Bogoljub Lazić. On je, inače, pre dolaska na tu funkciju obavljao dužnost pomoćnika direktora u Mobtelu. Na pitanje da li je onda tu reč o sukobu interesa, Lazić je odgovorio: "Niko mi nije rekao da sam ja u sukobu sa nečijim interesom. Ja sam u Mobtel došao na predlog PTT-a, imenovan sam od strane Upravnog odbora Mobtela. Došao sam u vreme privremenih mera, zamrzao sam odnos, jer moram negde da se vratim. Znači, može se desiti da postoji sukob interesa, da ne mogu da se vratim ni u Telekom, ni u Poštu. Ne znam, možda ću da se po sukobu interesa nađem i van telekomunikacija, u kojima sam proveo cijeli život", kazao je Lazić.
Ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić rekao je da će ukoliko imenovanje Lazića bude protiv zakona, citiramo: "čovek biti promenjen".







