IRS preuzeo tri proizvođača vagona

Izvor: B92, 12.Maj.2008, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

IRS preuzeo tri proizvođača vagona

Beograd -- Kompanija IRS (International Railway Systems) je objavila da je preuzela kontrolni paket akcija u tri preduzeća koja se bave proizvodnjom vagona i lokomotiva.

IRS, registrovan u Luksembrugu, je najveći evropski proizvođač teretnih vagona

Kako se navodi u saopštenju, najveći evropski proizvođač teretnih vagona IRS preuzeo je od italijanske kompanije Friuleksport i srpskog Upiga 49 odsto kapitala u srpskom preduzeću Friuleksport, većinskom vlasniku >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << MIN vagonke, MIN lokomotive i MIN specijalnih vozila iz Niša.

Predsednik kompanije IRS Kristijan Burči kazao je da će preuzimanje ova tri preduzeća omogućiti kompaniji IRS da počne proizvodnju u Srbiji, proširi proizvodne kapacitete za teretne vagona i započne proizvodnju lokomotiva.

Preuzete fabrike nalaze se na strateškoj železničkoj raskrsnici panevropskog transportnog Koridora 10, najvažnijeg koridora u regionu koji povezuje Tursku i Grčku sa Austrijom preko Bugarske, Makedonije, Srbije, Hrvatske i Slovenije.

U saopštenju se dodaje da je dogovorom o preuzimanju kompaniji IRS omogućeno da preuzme i preostalih 51 odsto Friuleksporta, osnovanog u Srbiji.

Preduzeća za remont šinskih vozila koja su poslovala u okviru MIN holdinga Vagonka, Lokomotiva i Specijalna vozila prodata su u januaru 2007. godine za oko 123 miliona dinara italijanskom trgovinskom preduzeću Friuleksport.

IRS, registrovan u Luksembrugu, je najveći evropski proizvođač teretnih vagona kojih godišnje proizvede oko sedam hiljada, posluje u Češkoj, Nemačkoj, Rumuniji, Slovačkoj i Švajcarskoj.

Javno preduzeće Železnica Srbije ugovorilo je u februaru ove godine kupovinu 750 teretnih vagova za 56 miliona evra od kompanije IRS.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Kompanija IRS preuzela niške proizvođače vagona

Izvor: Blic, 12.Maj.2008

Međunarodna kompanija IRS (International Railway Systems) saopštila je danas da je zajedno sa strateškim investitorom preuzela kontrolni paket akcija u tri preduzeća iz Niša koja se bave proizvodnjom vagona i lokomotiva.....Kako se navodi u saopštenju, najveći evropski proizvođač teretnih vagona...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.