Hrvati srećni jer imaju posao

Izvor: B92, 16.Sep.2011, 20:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hrvati srećni jer imaju posao

Zagreb -- Oko dve trećine ispitanih u Hrvatskoj ove godine veoma su zadovoljni poslom kao i pre 3 godine, verovatno jer u krizi nisu ostali bez posla, smatraju u GfK.

U odnosu na period pre recesije veći je broj onih koji smatraju da im je posao nesiguran, a plata mala.

Pre krize, u 2008., zaposleni u državnim preduzećima bili su zadovoljniji poslom u odnosu na zaposlene u privatnom sektoru i smatrali su ga sigurnijim.

Broj vrlo zadovoljnih u tri se godine >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa 16 odsto povećao na 20 odsto, a broj zadovoljnih ostao je gotovo isti, oko 48 odsto.

Još je uvek više od 30 odsto onih koji nisu zadovoljni svojim poslom, a broj neodlučnih, pao je sa 30 odsto na 26 odsto.

Rezultati ovogodišnjeg istraživanja pokazuju da su najave o racionalizaciji u državnim preduzećima zaposleni shvatili ozbiljno pa su razlike između zaposlenih u državnim i privatnim preduzećima gotovo nestale.

GfK navodi da su radnici sa nižim stepenom obrazovanja manje optimistični i kada je u pitanju sigurnost posla, ali i kvalitet.

Najbolje su ocenjeni odnosi s kolegama, ali se i na tom području beleži silazni trend od 2008. naovamo.

Ipak, može se pretpostaviti da su kriza i strah od gubitka posla delimično narušili međuljudske odnose i pojačali takmičarski duh u radnom okruženju.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Hrvati srećni jer imaju posao

Izvor: Capital.ba, 17.Sep.2011, 08:47

ZAGREB, Oko dvije trećine ispitanih u Hrvatskoj ove godine veoma su zadovoljni poslom kao i prije tri godine, vjerovatno jer u krizi nisu ostali bez posla, smatraju u GfK. U odnosu na period prije recesije veći je broj onih koji smatraju da im je posao nesiguran, a plata mala. Prije krize, u 2008.,...

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.