Holcim obustavlja ulaganja

Izvor: B92, 03.Apr.2009, 20:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Holcim" obustavlja ulaganja

Beograd -- Kompanija "Holcim Srbija" saopštila je da je obustavila planirana ulaganja u proširenje kapaciteta fabrike cementa u Novom Popovcu, vredne 83 miliona evra.

Kako se navodi u saopštenju, razlog takve odluke je smanjene potrošnje i štednja kompanije, kako bi se nadoknadili finansijski i ekonomski efekti krize. "Holcim Srbija" navodi da ovo neće uticati na sadašnji proizvodni kapacitet kompanije, kao ni na njenu mogućnost isporučivanja cementa srpskom tržištu. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Ta kompanija je do sada u Srbiju uložila preko 90 miliona dolara.

"Holcim Srbija" je od 2002. godine deo švajcarskog koncerna Holcim, jednog od najvećih svetskih proizvođača cementa, agregata i betona, sa 90.000 zaposlenih u više od 70 zemalja na svim kontinentima.

"Holcimova" fabrika cementa se nalazi u selu Popovac kod Paraćina i ima 456 zaposlenih.

"Holcim" je 2006. godine otvorio fabriku gotovog betona "Beograd - Istok".

Godišnja proizvodnja fabrike "Holcim Srbija" je preko 800.000 tona.

Nastavak na B92...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.