Izvor: B92, 17.Nov.2005, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hipo-Alpe-Adrija: Depozit 20 odsto
Beograd -- Banka Hipo-Alpe-Adrija uvela obavezan depozit od 20 odsto za gotovinske i hipotekarne kredite.
Banka se odlučila na taj korak zbog poslednjih mera Narodne banke Srbije, u vezi s povećanjem obavezne rezerve na devizne depozite. Depozit je uveden za nenamenske kredite do 10.000 evra, s rokom otplate do šest godina.
Godišnja nominalna kamatna stopa za te kredite biće 12 odsto i obračunavaće se promenljivom, proporcionalnom metodom, dok će efektivna kamatna >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << stopa biti između 14,96 i 18,27 odsto za vlasnike tekućeg računa te banke. Solidarni jemci neće biti potrebni korisnicima čiji kredit ne premašuje 5.000 evra, dok će kredite od 5.000 do 10.000 evra garantovati jedan solidaran jemac, navodi se u saopštenju banke.
Anuitet otplate duga mesečno ne sme biti veći od 30 odsto primanja, a za fizička lica koja uzimaju te kredite najmanja zarada mora biti 200 evra u slučaju da su vlasnici tekućeg računa, dok je za ostale minimum 250 evra.












