Hapag Lojd i CSAV postaju jedno

Izvor: B92, 17.Apr.2014, 21:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hapag Lojd i CSAV postaju jedno

Nemačka brodarska kompanija Hapag Lojd i čileanska konkurentska Kompanija Sud Amerikana de Vapores saopštile su danas da će se fuzionisati.

Time će nastati četvrta po veličini firma za brodski prevoz u svetu.

Hapag-Lojd je saopštio da će posle spajanja, kada ga odobre nadležna tela za zaštitu konkurencije, nova kompanija imati oko 200 brodova i godišnji obrt od oko devet milijardi evra.

Južnoamerički CSAV će u novoj kompaniji imati udeo od 30 odsto.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Drugi važniji deoničari biće kompanija Kine Maritim (Kuehne) i luka grada Hamburga, u kojoj je sedište Hapag Lojda.

Najveća kompanija za brodski prevoz je danski konglomerat Maersk, a slede švajcarski MSC, Francuski CMA CGM i tajvanska kompanija

Evergrin (Evergreen).

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.