Hajneken menja kurs - kvas za Ruse

Izvor: B92, 24.Apr.2015, 10:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hajneken menja kurs - kvas za Ruse

Holandski gigant Haneken odlučio je da promeni strategiju na ruskom tržištu i počeće da u četiri fabrike u toj zemlji proizvodi tradicionalni kvas.

Rusko tržište piva se iz meseca u mesec smanjuje, a nove zakonske restrikcije i ekonomska kriza su prodaju samo u prvom kvaratlu godine oborili za čak deset odsto.

Hajneken će tako kapacitete fabrika u Kalinjingradu, Sterlitamaku, Habarovsku i Irkutsku "popuniti" brendovima Ostmark, Šehan i Rusič - vrstama kvasa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa malim procentom alkohola ili bez alkohola.

Kako je saopštila ruska centrala Hajnekena, neće biti potrebne velike izmene na proizvodnim linijama jer je tehnologija slična.

Ruski mediji podsećaju da je državna borba protiv alkoholizma već oterala neke velike kompanije iz zemlje - od 2008. godine je zatvoreno čak 11 fabrika stranih pivara.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.