Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Okt.2016, 13:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Građani da ne paniče zbog špijuna"
Profesor Fakulteta bezbednosti Univerziteta u Beogradu Zoran Dragišić ocenio je danas da je situacija u Srbiji veoma ozbiljna ali ne i alarmantna, i da građani nemaju razloga za paniku zbog delovanja stranih špijuna.
Dragišić, koji je član Odbora Skupštine Srbije za odbranu i bezbednost je rekao novinarima u parlamentu i da je najvažnije da domaće službe bezbednosti drže situaciju pod kontrolom.
"Strane obaveštajne službe, i sa istoka i sa zapada su delovale, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << deluju i delovaće u Srbiji", rekao je on, dodavši da je najvažnije "da naše službe kontrolišu kompletnu situaciju".
Dragišić je naveo i da o ozbiljnosti situacije pokazuje i to što je otkriven zvaničnik Uprave kriminalističke policije koji je osumnjičen za odavanje operativnih podataka.
Premijer Aleksandar Vučić izjavio je sinoć novinarima, posle sastanka Biroa za koordinaciju službi bezbednosti da je u Srbiji povećano dejstvo i broj pripadnika stranih obaveštajnih službi, i sa istoka i sa zapada.
On je kazao da su nadležne službe u Srbiji u skladu sa zakonom evidentirale i nekoliko aktivnosti protiv Srbije i nekoliko lica koja su se time bavila i "uspeli da ih neutrališu", kao i da se vodi postupak protiv jednog visokog funkcionera Uprave kriminalističke policije za koga je utvrđeno da je odavao podatke.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
DAČIĆ O STRANIM OBAVEŠTAJNIM SLUŽBAMA: Srbija ne reaguje ni na čiji mig, ili pretnje
Izvor: Telegraf.rs, 25.Okt.2016
Prvi potpredsednik Vlade i ministar inostranih poslova Ivica Dačić poručio je danas da Srbija mora da štiti svoje interese i ova Vlada Srbije je ta na koju ne može da se utiče spolja, koja ne reaguje na nečiji mig ili nečije pretnje, zbog toga postoji i veće interesovanje stranih obaveštajnih...






