Galenika prodata kompaniji Alius

Izvor: BKTV News, 02.Nov.2017, 15:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Galenika" prodata kompaniji "Alius"

Potpisan ugovor!

Ministar privrede Goran Knežević i predstavnik kompanije ''Elius'' Horhe Kosta de Silva potpisali su danas u Ministarstvu privrede ugovor o prodaji kapitala farmaceutske kompanije ''Galenika'' u vlasništvu države (93,73 posto) kompaniji ''Alius''.

Kako su saopštili iz ministarstva privrede, kompanija Aelius S.A.R.L. Luksemburg ponudila je 16 miliona evra za kupovinu za 93,72914 odsto ukupnog kapitala Galenike, piše u finansijskoj ponudi ovog ponuđača.
>> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << />
Foto: TANJUG/ TANJA VALIC

Komisija je konstatovala da je ponuda podneta u skladu sa javnim pozivom i da ispunjava sve propisane uslove, i donela Odluku kojom predlaže Ministarstvu privrede da Aelius S.A.R.L. Luksemburg proglasi kupcem kapitala.

Foto: TANJUG/ TANJA VALIC

Aelius, inače povezano lice EMS S/A Brazil jedini je učesnik koji je ispunio sve uslove za učešće u procesu privatizacije Galenike.

Kupac će biti u obavezi da, pored iznosa od 16 miliona evra na ime kupoprodajne cene, uplati i iznos od 25 miliona evra na ime izmirenja obaveza prema bankama, kao i iznos od dodatnih 200 evra po godini staža za zaposlene koji su se opredelili za dobrovoljni socijalni program.

Takođe, kupac je u obavezi da u naredne dve godine na ime obavezne investije uloži 5,525 miliona evra u Galeniku, kao i da broj zaposlenih na neodređeno vreme ne spušta ispod 900.

Nastavak na BKTV News...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.