Gajtner danas u Kini

Izvor: S media, 24.Okt.2010, 13:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gajtner danas u Kini

Američki ministar finansija Timoti Gajtner danas će u kineskom lučkom gradu Ćingdao razgovarati sa vicepremijerom Kine Vangom Ćišanom, potvrdio je jedan zvaničnik ministarstva finansija SAD.

Gajtner i Vang, koji su specijalni predstavnici svojih zemalja za razmatranje svih bitnih problema u privrednim odnosima dve države, razgovaraće o širem broju ekonomskih tema, najavili su izvori bliski ministru finansija SAD.

Kina povećava kamatne stope tek u 2011. >> Pročitaj celu vest na sajtu S media <<

U ragovorima Gajtnera i Vanga biće, najverovatnije, razmatrani i problemi vezani za tekuća plaćanja, valutne kurseve i monetarnu politiku, preneo je Rojters.

Do ovog sastanka dolazi na Vangov poziv, posle upornih nastojanja Vašingtona da se medjunarodni pregovori 20 industrijski razvijenih zemalja i privreda u naglom usponu usmere na spoljne neuravnoteženosti kao način za rešavanje zategnutosti oko valutnih kurseva, pre svega kad je reč o kineskoj politici kursa juana.

Gajtner je u Kinu otišao iz južnokorejskog grada Kjengdžu, gde je juče završen dvodnevni skup ministara finansija 20 najrazvijenih i zemalja sa ubrzanim ekonomskim rastom.

Tanjug

Nastavak na S media...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Gajtner danas u Kini

Izvor: Capital.ba, 24.Okt.2010

PEKING, Američki ministar finansija Timoti Gajtner danas će u kineskom lučkom gradu Ćingdao razgovarati sa vicepremijerom Kine Vangom Ćišanom, potvrdio je jedan zvaničnik ministarstva finansija SAD. Gajtner i Vang, koji su specijalni predstavnici svojih zemalja za razmatranje svih bitnih problema...

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.